Kauden päättäjäiset 2017

Kauden päättäjäiset 2017 marraskuussa

Leppävirran Viri / yleisurheilu

Kausi 2017

 

Lisenssiurheilijoita kaudella oli yhteensä 38

Yleisurheilukouluissa kesän aikaan 48 lasta

Liikuntaleikkikouluissa 25 lasta (kaksi ryhmää)

Telinetemppuryhmissä yli 130 lasta

Iltapäiväkerhoissa (4 ryhmää) 55 lasta

Valmennusryhmä 6 urheilijaa

 

Palkittavat 2017

 

SM-kisoissa käyneet urheilijat:

  • Johannes Harakka M17 SM-8 pituus 641; SM-4 korkeus hallissa; 7-ottelu SM 3 halli; seiväs PB 400
  • Aapo Loikkanen M17 SM-8 kuula ja SM-9 kiekko / PB 13,34 ja 40,54
  • Anssi Kuittinen M17 SM-10 800m 2.06,96
  • Tiia Mähönen N16 SM-5 seiväs 265; PB 290
  • Valtteri Pennanen M16 SM-8 3000m 9.32,86

 

Lisäksi palkitaan kovasta suorituksesta:

  • Maria Miettinen N puolimaraton 1.26,57
  • Pentti Hämäläinen (palkinto pääjuhlassa koko urheilu-urasta)

 

Aktiivisesti kilpailleet/harjoitelleet urheilijat:

  • Sanni Kolari (-04)
  • Veera Kinnunen (-03)
  • Essi Kuittinen (-02)
  • Janina Teittinen (-02)
  • Susanna Koponen (-06)
  • Sini Nyyssönen (-05)
  • Suvi Konttinen (-06)
  • Tiia-Maria Hall (-06)
  • Pompis Wisetkhan (-05)
  • Eetu Kinnunen (-05)
  • Veeti Mähönen (-07)
  • Elli Ripatti (-06)
  • Juho Heiskanen (-07)
  • Henni Heiskanen (-08)
  • Anna Vehviläinen
  • Ilona Vanhanen (-07)
  • Kerttu Kinnunen (-07)
  • Sisu Suvinen (-09)
  • Eemil Smolander (-08)
  • Bertta Krogerus (-09)
  • Elias Pitkänen
  • Orvokki Kansanen

 

Yleisurheilukoululaiset ja kerholaiset 10+ ikäiset:

  • Lotta Soininen (-06)
  • Niilo Vainikainen (-05)
  • Maksim Kosunen (-06)
  • Pekka Vanhanen (-06)
  • Miska Hyvönen (-06)
  • Jessica Remunen (-06)
  • Milja Kosunen (-05)
  • Alisa Kolari
  • Kia Kärkkäinen
  • Anna Kasanen (-04)
  • Iina Suhonen (-04)
  • Mari Kasanen (-02)

 

Yleisurheilukoululaiset ja kerholaiset 8-vuotta ja nuoremmat:

  • Veikka Koponen (s.2010)
  • Alisa Kinnunen (-10)
  • Anna-Julie Tirkkonen (-08)
  • Sara-Marie Tirkkonen (-08)
  • Veera Rahikainen (-09)
  • Laura Rahikainen (-11)
  • Siiri Uljanoff (-10)
  • Soila Satti (-11)
  • Lauri Satti (-09)
  • Liina Suvinen (-11)
  • Matias Rissanen (-09)
  • Anna-Mari Tirkkonen (-11)
  • Hilma Huostila (-10)
  • Helmi Huostila (-10)
  • Janette Kokki (-09)
  • Aada Soininen (-08)
  • Emma Soininen (-08)
  • Ilja Hyvönen (-09)
  • Saku Koistinen (-08)
  • Eetu Kokko (-09)
  • Onni Armila (-09)
  • Eemil Vainikainen (-08)
  • Jenni Kinnunen (-10)
  • Nanna Nyyssönen (-10)
  • Valentin Kosunen (-09)
  • Nikodemus Tanskanen (-09)

Liikuntaleikkikoululaiset palkitaan omissa pikkujouluissa ennen joulutaukoa syyskauden viimeisessä jumpassa.

Voimisteluryhmille myös omat huomioinnit viimeisellä jumppakerralla syyskauden päätteeksi.